• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Guest House

  • Antebellum

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Useless Humans

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Capone

    ½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Disturbing the Peace: A Small Town Standoff

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Disturbing the Peace

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★½

  • The Wave

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Zeroville

    ★★★½

  • Lucky Day

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

  • Nimic

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★½

  • Sin City Psycho

    ★★★

  • Look Away

    ★★★½

  • Air Strike

    ½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Little Italy

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • The Con Is On

    ½

  • Corbin Nash

    ★★½

  • Spinning Man

    ★★★

  • Trust

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★