eli !! has logged 17 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atman

Atman

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Things

Wild Things

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Albino Alligator

Albino Alligator

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Look Away

Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry