bernie has logged 34 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Animal World

Animal World

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Edit this entry  
02
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry