bobaenthusiast has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Trail to Oregon!

The Trail to Oregon!

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spies Are Forever

Spies Are Forever

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Solve It Squad Returns!

The Solve It Squad Returns!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pie in the Sky

Pie in the Sky

1935
×
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry