bobaenthusiast has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miraculous World: New York, United HeroeZ

Miraculous World: New York, United HeroeZ

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miraculous LadyBug in Shanghai

Miraculous LadyBug in Shanghai

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry