bobbbrujo has logged 783 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Good Luck, Miss Wyckoff

Good Luck, Miss Wyckoff

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Nomad Riders

Nomad Riders

1982
×
★★
Edit this entry  
28
Punk Vacation

Punk Vacation

1990
×
Edit this entry  
28
They Came from the Swamp: The Films of William Grefé

They Came from the Swamp: The Films of William Grefé

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Patrick

Patrick

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
My Dear Killer

My Dear Killer

1972
×
★★
Edit this entry  
23
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dirty Dolls

The Dirty Dolls

1973
×
★★
Edit this entry  
19
Things to Come

Things to Come

1976
×
★★
Edit this entry  
19
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Tales of the Uncanny

Tales of the Uncanny

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
No Way Home

No Way Home

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Liberte

Liberte

2019
×
½
Edit this entry  
03
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
Footprints

Footprints

1975
×
★½
Edit this entry  
26
Shock

Shock

1977
×
★★★½
Edit this entry  
24
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★
Edit this entry  
24
Johnny Firecloud

Johnny Firecloud

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
Young Warriors

Young Warriors

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
Savage Wolf Pack

Savage Wolf Pack

1969
×
★★★
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Seven Women for Satan

Seven Women for Satan

1976
×
Edit this entry  
07
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Elves

Elves

1989
×
★★
Edit this entry  
30
The Gardener

The Gardener

1974
×
★★½
Edit this entry  
30
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry