bobbbrujo has logged 745 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Elves

Elves

1989
×
★★
Edit this entry  
30
The Gardener

The Gardener

1974
×
★★½
Edit this entry  
30
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Werewolves on Wheels

Werewolves on Wheels

1971
×
★★½
Edit this entry  
30
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Edit this entry  
30
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★½
Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Night of the Devils

Night of the Devils

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Streets of Death

Streets of Death

1987
×
½
Edit this entry