• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Palmer

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Freaky

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Dave Not Coming Back

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Come True

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½