• Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Cherry

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

  • The Milkmaid

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Becoming

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • A Celebration of Life for Kobe and Gianna Bryant

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Photograph

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Night on Earth

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ½

  • Sex, Explained

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Willow

    ★★½

  • Fractured

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★