• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Mr. Saturday Night

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • The Stand

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Young, Stalked, and Pregnant

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★