• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Mole

    ★★★★

  • Another Round

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Wildland

    ★★★

  • Klovn the Final

    ★★★★

  • The Nest

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Uncle

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Psychosia

    ★★½

  • Daniel

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Swallow

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Neon Heart

    ★★★

  • Skin

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Wonderful Copenhagen

  • Cutterhead

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • The Fence

  • Skjold & Isabel

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Way to Mandalay

    ★★

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★

  • Holiday

    ★★★½

  • Blaze

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • A Horrible Woman

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

    ★★★

  • Winter Brothers

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★★

  • The Endless

    ★½

  • Bobbi Jene

    ★★★

  • Parents

    ★★

  • Dark Crimes

    ★½

  • Gimme Danger

    ★★★