Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Venus

Venus

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Imagining my Father

Imagining my Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steve-O: Gnarly

Steve-O: Gnarly

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Blood

In the Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wildland

Wildland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nest

The Nest

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Melon Rainbow

Melon Rainbow

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psychosia

Psychosia

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Isfugle

Isfugle

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Skjold & Isabel

Skjold & Isabel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mole

The Mole

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry