Benny has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psychosia

Psychosia

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Isfugle

Isfugle

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Skjold & Isabel

Skjold & Isabel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mole

The Mole

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terribly Happy

Terribly Happy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Headbang i Hovedlandet

Headbang i Hovedlandet

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonderful Copenhagen

Wonderful Copenhagen

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Minor Mishaps

Minor Mishaps

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Angels in Fast Motion

Angels in Fast Motion

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shelley

Shelley

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skin

Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cutterhead

Cutterhead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winter Brothers

Winter Brothers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gambler

Gambler

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prague

Prague

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sunfish

The Sunfish

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parents

Parents

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klovn the Final

Klovn the Final

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bobbi Jene

Bobbi Jene

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
People Get Eaten

People Get Eaten

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry