• Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Smiley Face Killers

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Aviva

  • 8:46

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • The Nest

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • The Dare

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Outpost

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Giri/Haji

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Sound of Metal

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Avengement

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Rewind

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Polar

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Fishbowl

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★