• Loving You

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • just think about it

  • North Hollywood

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Noah & Annie

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Virgencita

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • Transhood

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Abortion Helpline, This Is Lisa

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

  • NO VACANCY

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Hustle

    ½

  • Aladdin

  • A Love Song for Latasha

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Second Act

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Yulia & Juliet

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Balls

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again