Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
14
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shakedown

Shakedown

2018
×
Edit this entry  
14
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Examples of Myself as Queen

Three Examples of Myself as Queen

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Three Examples of Myself as Queen

Three Examples of Myself as Queen

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Annie

Annie

1999
×
Edit this entry  
26
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
Edit this entry  
20
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
51 Birch Street

51 Birch Street

2006
×
★★★½
Edit this entry