xan has logged 13 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry