xan has logged 90 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Youth

Youth

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Treeless Mountain

Treeless Mountain

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Attack the Gas Station!

Attack the Gas Station!

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pietà

Pietà

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Edit this entry  
10
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Edit this entry