xan has logged 100 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry