Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
John Q

John Q

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parallel

Parallel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry