• Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • The Sixteen Showings of Julian of Norwich

  • Land in Sight

  • Notes of a Wind Chime

  • Startle Response

  • The Well-Prepared Citizen's Solution

  • my favorite software is being here

  • The Ring

  • Wild Girl

  • Searching for Ana Veldford

  • Endless Possibilities: Jack Waters and Peter Cramer

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Trapped

    ★★★★

  • Hysterical

    ★★★½

  • Soy Cubana

    ★★★

  • The Beauty President

    ★★★★

  • Plaisir

    ★★★★

  • Alone Together.

    ★★★★★

  • Inbetween Girl

    ★★★½

  • Sound of Violence

    ★★

  • Luchadoras

    ★★★

  • The Feast

    ★★

  • Clerk

  • Subjects of Desire

    ★★★

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★½

  • The Hunt For Planet B

    ★★★

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★

  • The Fabulous Filipino Brothers

    ★★½

  • Islands

    ★★★

  • Nuevo Rico

    ★★★

  • Potato Dreams of America

  • Femme

    ★★★½

  • The Nipple Whisperer

    ★★★★

  • Are You Still There?

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Poly Styrene: I am a Cliché

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • London Hughes: To Catch A D*ck

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★½

  • Messages

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Marvin's Never Had Coffee Before

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★½

  • ‘How to riot’ tips and tactics

  • Happiest Season

    ★★½

  • Too Long Here

  • Maat Means Land

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Little Big Women

    ★★★

  • Forever

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Into Water

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Drills

  • There's No Place Like This Place, Anyplace

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Letter From Your Far-off Country