Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emptied

Emptied

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Sun

Big Sun

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Closing Night

Closing Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fauna

Fauna

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Sun

Big Sun

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daytimer

Daytimer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jacques Rivette, le Veilleur

Jacques Rivette, le Veilleur

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Claire Dolan

Claire Dolan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demolition

Demolition

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Monday

Monday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
End of the Season

End of the Season

2021
×
Edit this entry  
18
hold -- fuel -- when -- burning

hold -- fuel -- when -- burning

2021
×
Edit this entry  
18
Drawn and Quartered

Drawn and Quartered

1986
×
Edit this entry  
18
Learning About Flowers and Their Seeds

Learning About Flowers and Their Seeds

2021
×
Edit this entry  
18
Bodies in Dissent

Bodies in Dissent

2021
×
Edit this entry  
18
You Deserve The Best

You Deserve The Best

×
Edit this entry  
18
Thick Air

Thick Air

2020
×
Edit this entry  
18
Metempsychosis

Metempsychosis

2021
×
Edit this entry  
18
The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

2020
×
Edit this entry  
17
Switch Center

Switch Center

2003
×
Edit this entry  
16
Pause, Play, Repeat

Pause, Play, Repeat

2020
×
Edit this entry  
16
Strange World

Strange World

2018
×
Edit this entry  
16
The Sixteen Showings of Julian of Norwich

The Sixteen Showings of Julian of Norwich

2021
×
Edit this entry  
15
Messages

Messages

2020
×
Edit this entry  
15
For Paradise

For Paradise

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Its a condition

Its a condition

2018
×
Edit this entry  
14
It makes me wanna

It makes me wanna

2017
×
Edit this entry  
14
7-7-94 For my babe

7-7-94 For my babe

2018
×
Edit this entry  
14
10:28,30

10:28,30

2019
×
Edit this entry  
14
Cane Fire

Cane Fire

2020
×
Edit this entry  
13
‘How to riot’ tips and tactics

‘How to riot’ tips and tactics

2020
×
Edit this entry  
13
Drills

Drills

2020
×
Edit this entry  
13
A Time To Rise

A Time To Rise

1981
×
Edit this entry  
13
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
Read prior review Edit this entry  
11
Land in Sight

Land in Sight

2021
×
Edit this entry  
11
Maat Means Land

Maat Means Land

2020
×
Edit this entry  
11
Letter From Your Far-off Country

Letter From Your Far-off Country

2020
×
Edit this entry  
11
It Is a Crime

It Is a Crime

1996
×
Read the review Edit this entry