• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Mississippi Grind

    ★★★

  • Starred Up

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Final Destination 3

    ★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Swimfan

    ★★★★

  • Hollow Man

    ★★½

  • The Faculty

    ★★★½

  • A Simple Plan

    ★★★★

  • Wild Things

    ★★★★

  • Showgirls

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

    ★★★★

  • Falling Down

    ★★★★½

  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★

  • Cruising

    ★★★½

  • Mean Streets

    ★★★★