boogedybones has logged 13 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry