• Little Murders

    ★★★½

  • Heart and Souls

    ★★½

  • Woman Revenger

    ★★★

  • High Anxiety

    ★★★

  • Vanishing Point

    ★★★½

  • Not Another Teen Movie

    ★★★

  • Love Exposure

    ★★★★

  • Just Another Girl on the I.R.T.

    ★★★

  • Eyes of Laura Mars

    ★★★½

  • Saved!

    ★★★½

  • Peking Opera Blues

    ★★★

  • Dick

    ★★★

  • Tora-san's Cherished Mother

    ★★★½

  • Daimajin

    ★★★

  • Videodrome

    ★★★★½

  • Buddha's Palm

    ★★★★

  • On Deadly Ground

    ★★★

  • Manhunter

    ★★★★