• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • The Sleepover

    ★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The High Note

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

  • Inheritance

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Night Clerk

    ★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Love for Sale 2

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

  • Eli

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Two Blue Stripes

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½