bootlegafro has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Boy Called Sailboat

A Boy Called Sailboat

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Castle of Dreams

Castle of Dreams

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Balloon

Balloon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
White God

White God

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Big Gay Italian Wedding

My Big Gay Italian Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Champions

Champions

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry