bootlegafro has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mule

The Mule

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry