• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Pusher

    ★★★★

  • Die Hard 2

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Bodyguard

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Humans

    ★½

  • Miami Vice

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Yi Yi

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Thirst

    ★★★½