• Peninsula

    ★★★½

  • The Hunt

  • The Invisible Man

  • Underwater

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Nun

  • The First Purge

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

  • The Strangers: Prey at Night

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Babysitter

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Mummy

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

  • Ouija: Origin of Evil

  • The Accountant

  • Split

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

  • Lights Out

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • The Conjuring 2

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Don't Breathe

  • The Boy

  • The Revenant

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ouija

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • The Purge: Anarchy

  • Transformers: Age of Extinction

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • World War Z

  • The Purge

  • Warm Bodies

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters