• The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Beanie Mania

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★