Bradley has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry