• Hamilton

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • After Hours

    ★★★★★

  • Sea Prince and the Fire Child

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Man Who Fell to Earth

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • The Anderson Tapes

    ★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★½

  • Wuthering Heights

    ★★★★½

  • Bringing Up Baby

    ★★★★★