Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry