braeden has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Healthy People for Fun

Healthy People for Fun

1971
×
Edit this entry  
28
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
20
Unspooled

Unspooled

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Queer Empathy: The Story of Divorce Lawyers I Shaved My Head

Queer Empathy: The Story of Divorce Lawyers I Shaved My Head

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Kill Me Please

Kill Me Please

2015
×
Edit this entry  
07
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Strangers in Good Company

Strangers in Good Company

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry