• The Daytrippers

    ★★½

  • The King of Comedy

    ★★★★

  • F for Fake

    ★★★★

  • La Libertad

    ★★★

  • Ikiru

    ★★★★

  • Sweet Smell of Success

    ★★★½

  • Scanners

    ★★★

  • Counting

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★★

  • Viridiana

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • Branded to Kill

    ★★★

  • Mind Game

    ★★★

  • My Winnipeg

    ★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★