Brahski has logged 179 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lucky

Lucky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Methods of Flush Riveting

Four Methods of Flush Riveting

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo! and the Goblin King

Scooby-Doo! and the Goblin King

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Con Air

Con Air

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Selfie

Selfie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Regret

Regret

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Significant Other

Significant Other

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face Your Fears

Face Your Fears

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Click

Click

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
CARMENTIS

CARMENTIS

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Progeny

Progeny

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nova

Nova

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Second Signal

The Second Signal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exit

Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Misha

Misha

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bos

Bos

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Relic

The Relic

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Let It In

Don't Let It In

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Guest

Guest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightingale

Nightingale

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Clearwater

Clearwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maere

Maere

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
In the Mirrors

In the Mirrors

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Knock

The Knock

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Keith

Keith

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry