Josh has logged 17 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Business: Making The Long Good Friday

Bloody Business: Making The Long Good Friday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry