Josh has logged 40 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
13

13

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cyber Bandits

Cyber Bandits

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Player's Gametape for Nintendo Cartridges - Vol. 1, No. 7

Game Player's Gametape for Nintendo Cartridges - Vol. 1, No. 7

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mummy, I'm a Zombie

Mummy, I'm a Zombie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disneyland's 35th Anniversary Special

Disneyland's 35th Anniversary Special

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ernest Film Festival

The Ernest Film Festival

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
George Carlin: On Location at Phoenix

George Carlin: On Location at Phoenix

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hogzilla

Hogzilla

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wieners

Wieners

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
George Carlin: On Location at USC

George Carlin: On Location at USC

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bones

Bones

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The future

The future

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Paul Williams Still Alive

Paul Williams Still Alive

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Tube- Broadcast Murder Show

Death Tube- Broadcast Murder Show

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry