• Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Automation

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Trick

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Z

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Not so fast

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • VHS Nasty

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Full Force

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Loqueesha

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★½