Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry