• The Super Bob Einstein Movie

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Sarah Vaccine

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • The Little Things

  • WandaVision

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season