Brandon has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry