• Memoria

  • The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Wrath of Man

  • Nobody

  • Judas and the Black Messiah

  • Death to 2020

  • The Dry

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Limbo

    ★★★★

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Stunt Double

  • Black Is King

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Time

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Section 375

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • What Men Want

    ★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★