bren has logged 276 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rango

Rango

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Edit this entry  
01
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Read the review Edit this entry