• Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • The Rescue

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

  • Parallel Mothers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Pig

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • Benedetta

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • The Velvet Underground

  • Luca

  • Wrath of Man

  • Mortal Kombat

  • Nobody

  • Cherry

  • Passing

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Soul

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Gemini Man

    ★★½

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Lucy in the Sky

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★