Ben has logged 18 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Watchman

The Watchman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry