bratch7 has logged 26 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kill Me Again

Kill Me Again

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Outland

Outland

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
C.S.A.: The Confederate States of America

C.S.A.: The Confederate States of America

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
C.S.A.: The Confederate States of America

C.S.A.: The Confederate States of America

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zero Effect

Zero Effect

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry