brat has logged 188 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Coming Home Again

Coming Home Again

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Hook

Hook

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Rango

Rango

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Jefferson Circus Songs

Jefferson Circus Songs

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
03
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry