• The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Ripper

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nocturne

    ½

  • Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Monday

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • After We Collided

    ½

  • Unhinged

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Normal People Confessions

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • One World: Together at Home

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • The Weeknd: After Hours

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lamp Life

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Last Full Measure

  • A Bond Between People

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Peter's To-Do List

  • Endings, Beginnings

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Waiting for the Barbarians

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½